Witamy na stronie Europejskiego Spisu Powszechnego Kibiców Piłkarskich!

Dziękujemy za chęć udziału w naszym badaniu. Poniżej prezentujemy podstawowe informacje dotyczące formularza ankietowego oraz sposobu przetwarzania przez nas informacji uzyskanych od respondentów.

Badanie przeprowadzane jest w przez Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego w ramach grantu naukowego „Percepcja rywalizacji klubowych przez kibiców piłkarskich: analiza porównawcza państw Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Węgry, Słowacja)” finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (2018/30/M/HS6/00866). Naszym celem jest zrozumienie w jaki sposób kibice klubów piłki nożnej mężczyzn z Europy Środkowo-Wschodniej określają znaczenie poszczególnych rywali oraz motywacji, które towarzyszą ich wyborom. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze badanie uzyskało patronat Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ekstraklasy SA.

Udział w badaniu jest dobrowolny oraz anonimowy. Uzyskane wyniki zostaną wykorzystane do przygotowania publikacji naukowych, które pomogą lepiej zrozumieć zjawisko rywalizacji piłkarskich.

Podczas wypełniania ankiety zadamy pytania dotyczące klubu piłkarskiego, któremu kibicujesz oraz drużyn, które postrzegasz jako najważniejszych rywali Twojego klubu. Średni czas wypełnienia ankiety wynosi około 4 minut. Wypełnianie ankiety można w każdym momencie przerwać poprzez zamknięcie strony. Aby Twoje odpowiedzi zostały skutecznie zapisane w bazie danych, niezbędne jest kliknięcie przycisku Prześlij ankietę po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania.

Na końcu formularza zadamy pytania o Twoje podstawowe dane demograficzne, takie np. jak płeć, wiek, wykształcenie czy miejsce zamieszkania – dzięki temu będziemy mogli stworzyć mapę rywalizacji piłkarskich w Polsce i Czechach oraz na Słowacji i Węgrzech.

W trakcie badania nie zbieramy jakichkolwiek danych osobowych czy informacji umożliwiających identyfikację uczestników ankiety. Po przesłaniu swoich odpowiedzi każda osoba uczestnicząca w badaniu ma możliwość dobrowolnego udostępnienia swojego adresu e-mail, jeżeli chciałaby w przyszłości wziąć udział w badaniu pogłębionym na temat rywalizacji piłkarskich realizowanych na Uniwersytecie Warszawskim.

Kontakt z autorami badania jest możliwy w języku polskim i angielskim pod adresem email: football@uw.edu.pl.

Klikając poniższy przycisk oświadczasz, że zapoznałeś się z treścią klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych w ramach udziału w badaniu ankietowym pt: „Europejski Spis Powszechny Kibiców Piłkarskich”.